Historia Małej Brytanii

Historia Małej Brytanii

Najładniej i najciekawiej opowiadają o Małej Brytanii nasi uczniowie, rodzice i nauczyciele.
Zachęcamy do obejrzenia filmiku, który opowiada o nas.

Historia Małej Brytanii to historia mamy i jej dzieci. Mała Brytania to szkoła, która powstała z miłości i chęci stworzenia bezpiecznego, ciekawego miejsca, w którym dzieci mogłyby się rozwijać, uczyć i być przy tym szczęśliwe i uśmiechnięte, bez presji, porównywania i ocen. Z indywidualnym podejściem i uwagą dla każdego.

Jako mama, nauczyciel i jednocześnie businesswoman prowadziłam od wielu lat szkołę językową i różne projekty, których uwaga była ukierunkowana na dziecko i jego rozwój. Obserwowałam rynek szkół podstawowych, skupiona byłam jednak na swoich projektach. Mój starszy syn uciekł któregoś dnia ze szkoły i przybiegł do domu. Był w pierwszej klasie, miał siedem lat. Uciekł ponieważ bał się nauczycielki. Zaskoczona tą sytuacją zapytałam Panią czy wiedziała, że dziecko się jej boi. Przytaknęła, powiedziała ze tak, jednocześnie gdy zapytałam czy coś z tym nie zrobiła, czy nie miała takiej potrzeby uznała moje pytanie za bardzo dziwne i głupie. Zaniepokojona i zaskoczona mocno tym, że dla wielu nauczycieli i rodziców pedagog, który krzyczy i straszy małe dzieci to dobry nauczyciel zabrałam dziecko do innej placówki, do miejsca w którym trafiłam na nauczyciela z pasją, uśmiechem i szacunkiem do dziecka. I za to byłam bardzo wdzięczna.

Z czasem mój drugi synek zaczął chodzić do szkoły i w pierwszej klasie sytuacja się powtórzyła. Tak jakby, ponieważ schemat był trochę inny. Syn zaczął wracać do domu mówiąc, że jest głupi. Głupi bo on nie zna wszystkich literek, a inne dzieci znają i czytają. Ponownie pojawiły się w mojej głowie pytania i wątpliwości. Syn nie chciał chodzić do szkoły, płakał, a Pani kazała przyprowadzać go na siłę, bo tak nie można odpuszczać dziecku, „pozwalać decydować”. Pomyślałam, że my dorośli mamy prawo zmienić pracę jeśli jest nam źle, szukać swoich miejsc, a dzieci mają posłusznie tkwić w miejscach, z których próbują uciec.

Postanowiłam, że zareaguję i tym razem stworzyłam Małą Brytanię, Prywatną Szkołę Podstawową. Mała Brytania to szkoła dla wszystkich dzieci. Nie tylko dla tych wrażliwych, dzieci rodziców świadomych, którzy wiedzą jak powinna wyglądać nauka i atmosfera nauki, relacja nauczyciel-dziecko. Mała Brytania to miejsce dla tych, które chcą zdobywać sukcesy i zdawać na Harward. Tych, które nie mają tak ambitnych planów zawodowych, ale ważne dla nich jest miejsce i nauczyciel. Dla tych, którzy są ciekawi świata, którzy chcą więcej. Mała Brytania to szkoła dla tych, dla których wiedza z podręcznika to za mało, chcą ciekawostek i praktycznej wiedzy. Dla tych, którzy chcą się specjalizować, którzy chcą pogłębiać tematy, zainteresowania. Dla tych dzieci, które chcą w atmosferze szacunku pokonywać trudności i dla tych, dla których przeszkód nie ma. Mała Brytania to szkoła dla dzieci, szkoła w której dzieci mają głos. Szkoła, w której nauka jest przyjemnością i przygodą, a jednocześnie konkretną wiedzą i mocno sprecyzowaną ścieżką rozwoju.

Mamy dzieci, które realizują materiał adekwatny dla ich wieku, mamy też dzieci które będąc w klasie trzeciej realizują materiał klasy czwartej czy będąc w pierwszej realizują materiał klasy drugiej i trzeciej jednocześnie. Mała Brytania to szkoła stworzona z myślą o dzieciach i ich potrzebach. Miejsce, które tworzymy razem z dziećmi i ich rodzicami.

Mała Brytania to miejsce stworzone dla Twojego właśnie dziecka.

Dołącz do nas!

Już dziś zadbaj o rozwój swojego diecka

Masz pytania?

Zadzwoń, napisz lub odwiedź nas

Jesteśmy dla Was w godz. 9.00-17.00.
Z przyjemnością odpowiemy na pytania dotyczące szkoły, programu nauczania, kadry oraz rekrutacji.
Zadzwoń
Zapisy
Napisz do nas
Email Sekretariat
Odwiedź nas
Nasz adres
ul.Spacerowa 3, 56-400 Oleśnica

    Do góry